top of page

Sağlıklı beslenmek için bir adım atın

Beslenme Danışmanlık Merkezimizde benimsediğim yaklaşım, kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına ve günlük temposuna göre oluşturulan kişiye özel sağlıklı beslenme programlarıdır.

Beslenmeyi, kendimize yasaklar koyduğumuz bir süreç gibi değil, bunun yerine sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğrenme süreci olarak görüyorum.

Beslenme programları, kısa süreli ve sadece kilo vermek için katlanılması gereken bir süreç olarak düşünüldüğünde sonuç alınamıyor. Ne yazık ki moda diyetlerin çoğu kişiyi anlamadan, yasaklarla kısa sürede hedefe (!) ulaşma üzerine.

Bunun yerine benimsediğim yeni nesil beslenme danışmanlık modeli, sağlıklı beslenmeyi bir yaşam şekli haline getirerek, sağlıklı beslenmeyi öğrenme süreci olarak görmek. Yeni ve farklı şeyler öğrenmek zordur ve vakit gerektirir. Kısa vadeli hedeflerle, vücudu zorlayacak şok diyetlerle kilo vermeyi doğru bulmadığımı söyleyebilirim. Amacınız doğru beslenme alışkanlıklarını hayat tarzı haline getirerek, sürdürülebilir ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek, kilo almak ve sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ise doğru yerde olduğunuzu söyleyebilirim :)

Alışageldiğiniz çoğu diyet programının başarısız olmasının sebebi, bu diyetlerin kişiye özel olmayışıdır. Her kişinin günlük temposu, beslenme alışkanlıkları ve vücudunun ihtiyacı olan besin öğeleri farklıdır, beslenme danışmanlık programları da bu detaylar göz önünde bulundurularak kişiye özel olarak anlatılmalıdır.

IMG_9534.jpg
 • Sizin için en doğru paketi ve ideal süreci öğrenin

 • İstanbul dışında yaşıyorsanız tercih edebilirsiniz.

  Lütfen Ücret Sorunuz
 • Sağlıklı beslenmeyi öğrenerek diyet hedeflerinize ulaşın.

  Lütfen Ücret Sorunuz
 • Beden Kitle İndeksiniz veya Vücut Yağ Oranınız normalin üstünde ise

  Lütfen Ücret Sorunuz
 • Beden Kitle İndeksiniz normal değerlerin altında ise

  Lütfen Ücret Sorunuz