top of page

Sağlıklı beslenmek için bir adım atın

Diyet merkezimde benimsediğim yaklaşım, kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına ve günlük temposuna göre oluşturulan kişiye özel diyet programlarıdır.

Beslenmeyi, kendimize yasaklar koyduğumuz bir süreç gibi değil, bunun yerine sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğrenme süreci olarak görüyorum.

Diyet programları, kilo vermek için katlanılması gereken bir süreç olarak düşünüldüğünde sonuç alınamıyor. Ne yazık ki moda diyetlerin çoğu kişiyi anlamadan, yasaklarla kısa sürede hedefe (!) ulaşma üzerine.

Bunun yerine benimsediğim yeni nesil diyet modelinde, sağlıklı beslenmeyi bir yaşam şekli haline getirmeyi ve sağlıklı beslenmeyi öğrenmenizi amaçlıyorum. Yeni ve farklı şeyler öğrenmek zordur ve vakit gerektirir. Kısa vadeli hedeflerle, vücudu zorlayacak şok diyetlerle kilo vermeyi doğru bulmadığımı söyleyebilirim. Amacınız doğru beslenme alışkanlıklarını hayat tarzı haline getirerek, sürdürülebilir ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek, kilo almak ve sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ise doğru yerde olduğunuzu söyleyebilirim :)

Alışageldiğiniz diyet programlarının başarısız olmasının sebebi, bu diyetlerin kişiye özel olmayışıdır. Her kişinin günlük temposu, beslenme alışkanlıkları ve vücudunun ihtiyacı olan besin öğeleri farklıdır, diyet programları da bu detaylar göz önünde bulundurularak kişiye özel olarak hazırlanmalıdır.

IMG_9534.jpg
bottom of page